Tomáš Ondra

Jmenuji se Tomáš Ondra a narodil jsem se v Uherském Hradišti. Ve svých 2 letech jsme emigrovali do Ostravy, kde můj příběh začal.

Byl jsem vždy vzorným studentem, bez kázeňských postihů, vždy s vyznamenáním. Sport pro mě začal být zajímavý už v pěti letech, kdy jsem objevil hokej. Toho jsem se po půlroce musel vzdát kvůli zápalu plic.

Tím, pro mě sport zdaleka neskončil. Dostal jsem se k florbalu, kde jsem se propracoval až na pozici kapitána. Později se k florbalu přidal baseball. Dělat dva sporty je náročné, proto muselo přijít rozhodnutí. Rozhodl jsem se pokračovat v baseballe, což se ukázalo jako dobré rozhodnutí.

Už během své první sezóna se mi dostala šance reprezentovat Českou republiku. Jak šel čas, vyzkoušel jsem si různé pozice na hřišti. Poté jsme, ale přestal trefovat nadhozy a začal se naplno věnovat nadhazování.

Baseball mi umožnil podívat se skoro na všechny kontinenty kromě Afriky. Zažil jsem spoustu jak týmových, tak individuálních úspěchů. Nejvíce si cením titulu nejlepšího nadhazovače na ME do 18ti let, páteho místa na MS na Tajwanu s týmem do 23 let a titulu v české lize s Arrows Ostrava.

Jsou lidi, bez kterých bych nebyl tam, kde nyní jsem.. Především se jedná o Dana Krejčiříka, který mě naučil všemu potřebnému. Michael “Gangster” Lisko, který mi ukázal správný směr v nadhazování. Boris Bokaj, který se mě naučil, co vlastně znamená být nadhazovač na vyšší úrovni. A samozřejmě můj kamarád, Jan Tomek, který je sice trošku “hejtr”, ale bez něj bych nebyl kde jsem a projekt Svět baseballistů by nikdy nevznikl.

V současné době žiju v německém Regensburgu, kde nadhazuji za místní Legionáře. Pokud zrovna s Honzou neřešíme důležité věci přes Skype, tak se věnuji mladým nadějím v Regensburgu. Konkrétně kategorii do 15ti let.