Jan Tomek

Mé jméno je Jan Tomek. Narodil jsem se v nevelikém městě Frýdek-Místek na severní Moravě nedaleko od Ostravy a poblíž slovenských a polských hranic.

Již od útlého dětství se věnuji baseballu. Své první baseballové dobrodružství jsem začínal v domácím klubu Klasik F-M pod vedením Marcela Pardíka a Jana Maštalíře. V jedenácti letech jsem měl poprvé možnost reprezentovat Českou republiku na mém prvním Mistrovství Evropy v Moskvě.

Po ukončení základní školy jsem se rozhodl následovat svůj sen a hrát za Draky Brno. Po přestěhování do Brna jsem hrál první tři roky za tým Uniform Express a poté za Draky. Mé další kroky mě vedly zpět na severní Moravu, když jsem ve dvaceti letech dokončil střední vzdělání, a začal hrát za Arrows v Ostravě.

Po dokončení bakalářského studia Regenerace a výživy ve sportu, následoval přesun do Německa a to konkrétně do Regensburgu. Dále jsem měl možnost působit v australském Brisbane, holandském Rotterdamu a v německém Mnichově.

Za svou kariéru jsem nasbíral spoustu zkušeností, také díky reprezentaci České republiky, ve které působím již od mládí, a měl možnost cestovat a hrát v zemích vzdálených jako například Taiwan, Korea, USA nebo Mexiko.

Mezi mé největší úspěchy na klubové úrovni patří titul Mistra v Holandké Hoofdklasse a na turnaji European Champions cup s týmem Curacao Neptunus. V reprezenaci ČR je to pak páté místo na mistrovství světa do 23 let a qualifikace na World Baseball Classic.

Mezi lidi, kteří mě nejvíce ovlivnili co se týče baseballu patří určitě Pavel Chadim, ale také Radek Procházka nebo Gregory McCarthy.

Momentálně hraji již třetím rokem v německém Regensburgu, kde jsem získal titul nejlepšího nadhazovače jižní ligy v roce 2020. Když zrovna netrénuji sám sebe, starám se o rozvoj mladých nadhazovačů zde v Regensburgu a České republice.